شنبه, 03 فروردين 1398
شناسه خبر:1266
زینب ملکی ملی پوش شهر دیزیچه:

نتیجه مسابقات جهانی‌ را با مدال جاکارتا جبران می‌کنیم

  • انداز قلم

به گزارش لنج نیوز،ملی‌پوش دیزیچه ای تیم ملی والیبال ‌نشسته بانوان گفت: امیدوارم با مدالی که در جاکارتا کسب می‌کنیم، نتیجه مسابقات جهانی هلند جبران شود.

شهرستان مبارکه

زینب ملکی به مدت 11 سال عضو تیم ملی والیبال‌ نشسته بانوان است و در همه این سال‌ها افتخارات زیادی را با هم‌تیمی‌هایش تجربه کرده به طوری که سال 2016 میلادی به همراه سه نفر از بازیکنان تیم ملی جزو 10 بازیکن برتر بازی‌های پارالمپیک ریو معرفی شده است.

اوایل تیر سال گذشته تیم ملی والیبال‌ نشسته بانوان کشور با شرکت در بازی‌های آسیایی- اقیانوسیه به میزبانی چین توانست سکوی سوم این مسابقات را تصاحب کند و با این نتیجه سهمیه حضور در مسابقات جهانی 2018 هلند را به دست بیاورد.

این بانوی ملی‌پوش که به تازگی از این رقابت‌ها به اصفهان بازگشته، در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز حضور پیدا می‌کند.

مسابقات جهانی میدان بزرگی است

ملکی اظهار کرد: در مسابقات جهانی هلند گروه ما، گروه خیلی سختی بود چرا که با تیم‌های قدرتمند ایتالیا، اسلوونی و چین هم‌گروه بودیم، ایتالیا و چین در نهایت جزو چهار تیم برتر قرار گرفتند و این نشان می‌دهد گروه، گروه واقعا سختی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ایتالیا در دو سال اخیر پیشرفت خوبی داشته، افزود: تیم ما با دو باخت و سه برد در رتبه نهم جهان قرار دارد، البته بدشانسی‌مان این بود که شانس مجدد برای قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر را نداشتیم و همین کارمان را کمی سخت کرده بود.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی والیبال‌نشسته بانوان تصریح کرد: مسابقات جهانی میدان بزرگی است که نیاز به تجربه و انجام مسابقات تدارکاتی زیاد دارد تا بتوانیم به نتیجه دلخواهمان دست پیدا کنیم.

در جاکارتا کارمان سخت است

ملکی عنوان کرد: برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا اردوهایمان از اواخر مرداد ماه امسال شروع می‌شود طوری که تا زمان اعزام 3 اردو برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با یک نتیجه خوب هم بتوانیم سهمیه پارالمپیک 2020 توکیوی ژاپن را به دست بیاوریم و یک مدال خوشرنگ بگیریم.

این ملی پوش بیان کرد: در آسیا رقبای اصلی‌مان چین و ژاپن هستند، چین نایب ‌قهرمان پارالمپیک ریو است و ژاپن انگیزه بالایی دارد چون میزبان پارالمپیک 2020 است و این به این معنا است که ما کار دشواری را در پیش داریم.

ملکی اذعان کرد: 6 روز در هفته تمرینات بدنسازی و توپی داریم و خودمان را برای یک نتیجه خوب آماده می‌کنیم؛ امیدوارم با مدالی که در جاکارتا کسب می‌کنیم، نتیجه مسابقات جهانی جبران شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها