چهارشنبه, 24 مهر 1398
شناسه خبر:1335
مسول کمیته قویترین مردان استان اصفهان گفت:

مسابقه گردان گود نمادی از منش پهلوانی است

  • انداز قلم

به گزارش لنج نیوز،مسابقه گردان گود نمادی از منش پهلوانی است .

استان اصفهان

وحید رمضانی مسول کمیته قویترین مردان استان اصفهان و داور مسابقه گردان گود صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار وب سایت خبری ورزشی لنج نیوز افزود:در مسابقات گردان گود ۲۵ نفر از قویترین مردان ورزش‌های پهلوانی ایران از بیش از ۱۵ استان کشور شرکت دارند و برای قهرمانی مسابقات به رقابت خواهند پرداخت، این مسابقات با نام گردان گود که نامی اصیل از شاهنامه فردوسی است برگزار و افراد برگزیده به عنوان ملی پوشان ایران برای شرکت در مسابقات بین‌المللی انتخاب خواهند شد.

وی افزود: ورزش و انجام حرکات پهلوانی جزو فعالیت‌های روزانه ایرانیان در دوران باستان بوده‌است. جامعه آن روزگار ارج ویژه‌ای به ورزشکاران خود می‌نهادند و آنان با داشتن نیروی بدنی و دلاوری در هنگام نیاز برای دفاع از خانواده و سرزمین خود آماده جانفشانی بودند. هم چنین پهلوانان جایگاهی ویژه در میانه نبردها داشتند و گاه سرنوشت جنگ‌ها را هم رقم می‌زدند؛ بدین سان که پهلوان‌های دو سوی جنگ بدون درگیر شدن لشگرها و با یک رقابت پهلوانی سرنوشت جنگ را مشخص می‌کردند.

وحید رمضانی مسول کمیته قویترین مردان استان اصفهان و داور مسابقه گردان گود خاطر نشان کرد:تمامی ایتم های استفاده شده در این مسابقات ایتم های ورزش پهلوانی و زورخانه ای است که نمادی از فرهنگ ایرانی است.

وحید رمضانی گفت:از سراسر ایران در این مسابقه حضور دارند و در قالب 16 برنامه از سوی شبکه ورزش سیما این پهلوانان با یکدیگر رقابت خواهند کرد که نشان از تلاش های کمیته قویترین مردان استان اصفهان و هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دارد.

به گزارش لنج نیوز،مسابقه گردان گود در نوروز 98 هر روز ساعت 19 از شبکه ورزش سیما پخش خواهد شد .

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها